Sport

Chelsea Dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (LIVE)

Chelsea dhe Arsenali zhvillojnë finalen e sezonit 2018/2019 në Ligën e Evropës. Stadiumi Olimpik në Baku të Azerbajxhanit është arena e duelit që vendos se cila nga skuadrat do ta ngrejë trofeun e garës së të dytë për nga rëndësia në Evropë. Ky takim ka një rëndësi më të madhe për Topçinjtë, të cilët në […]

Muzik

Ghetto Geasy, Majk dhe Onat lansojnë videoklipin e këngës “Vamos”

Yjet e hip-hopit shqiptar, Ghetto Geasy, Majk dhe Onat kanë publikuar projektin e tyre muzikor. “Vamos” titullohet kënga më e re e anëtarëve të Babastars, të cilët e kanë sjellë një video tejet të veçantë. Për tekstin e këngës janë përkujdesur vetë reperët, miksimin dhe ‘beat-in’ i ka bërë Alandy, ndërsa xhirimet e videos i […]

Lajme

Historia e tij preku shqiptarët, më në fund vogëlushi mund të jetojë i lumtur (VIDEO)

Ëndrra e Xheison Baftit ishte që kur të rritej ta bënte familjen e tij me një shtëpi të re. Por ai nuk do të ketë nevojë të presë kaq shumë, pasi kjo ëndërr tashmë iu bë realitet, falë spektaklit “Në kurthin e Piter Pan”. Nisma e prezantuar pak kohë më parë u finalizua me sukses […]

Lajme

Shqiptarja e parë që fiton ulëse në Parlamentin Evropian (Foto)

Shqiptarja Arba Kokalari, e cila jeton në Stokholm të Suedisë ka fituar një ulëse në Parlamentin Evropian. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook, ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli. “Tani kemi lajme të mira nga Suedia. Sapo është konfirmuar se Arba Kokalari, me prejardhje shqiptare ka siguruar ulësen e […]

Lajme

Mësuesi francez bën gjestin e rrallë për familjen shqiptare në prag të dëbimit (Foto)

Në Rennes të Francës një mësues mori pjesë në maratonën e mbajtur nga Cabcale drejt Mont-Saint-Michel, për të mbështetur familjen shqiptare Kuti. Në maratonë morën pjesë 4.000 vrapues, ku në mesin e tyre do të vrapoi dhe mësuesi Raphwl Dubreux, raporton ouest-france.fr. Kjo ishte maratona e parë ku mori pjesë mësuesi dhe atletiku Raphwl Dubreux, […]

Sport

Ylli Kosovar Shënon Gol Të Jashtëzakonshëm Nga Gjuajtja E Lirë Në Austri (VIDEO)

Qendër-mbrojtësi kosovar i Red Bull Salzburgut, Albert Vallqi ka shënuar një gol thjesht brilant nga gjuajtja e lirë në ndeshjen kundër St Polten në Austri. Ai realizoi në minutën e 36-të, me anë të një goditje të fuqishme nga rreth 25 metra distancë. Ai shënoi golin e dytë për Salzburgun, skuadër e cila fitoi me […]

Lajme

Thaçi: Veseli viktimë e maskarallëkut, ai shquhet për pastërtinë dhe moralin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se Kryeparlamentari Kadri Veseli është viktimë e mashtrimeve dhe përgojimeve të emrave të personaliteteve publike që po bëhet tash e një kohë të gjatë. Ai ka thënë se Veseli shquhet për pastërtinë dhe etikën e punës së tij, transmeton Klan Kosova. “Unë nuk mund të flas në emër […]

Lajme

Vjedhje si në filma në Londër, ngjarja filmohet nga shqiptarët (Video)

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje në një argjendari në Londër, ku hajnat shkojnë me motoçikleta dhe të armatosur. Njëri nga g’rabitësit madje shihet me një th’ikë të gjatë në dorë derisa hyn tek Argjentaria “Amir” në Londër dhe tenton t’i sulmoj kalimtarët e rastit. Sipas dy videove të dërguara nga lexuesit e “Zërit”, […]