Lajme

Ajaxi Dhe Tottenhami – Drejtpërdrejt (LIVE)

Në ‘Johan Cruijff ArenA’ zhvillohet ndeshja kthyese gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Ajaxit dhe Tottenham Hotspur.

Skuadra holandeze fitoi me rezultat 1-0 në Londër, ashtu që i mjafton edhe barazimi për t’u kualifikuar në finale. Spursat duhet doemos ta fitojnë ndeshjen me një gol epërsi, por duke shënuar dy e më shumë gola. Rezultati 0-1 e dërgon ndeshjen në vazhdime.

Do të shohim një tjetër përballje taktikash të trajnerëve Erik ten Hag dhe Mauricio Pochettino, të cilët i kanë gati formacionet e tyre për këtë sfidë.

Skuadra që kualifikohet në finale do të luajë kundër Liverpoolit që e eliminoi Barcelonën me një rikthim historik.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen