Kuriozitete

OKB me parashikimin e frikshëm për popullsinë në Shqipëri

Organizata e Kombeve të Bashkuara e renditi Shqipërinë në grupin e dhjetë vendeve që ka pësuar plakjen më të shpejtë të popullsisë gjatë periudhës 2000-2011, në Raportin e Plakjes Globale 2017. Faktorët e keqkombinuar nga emigracioni dhe rënia e lindjeve bashkë me indiferentizmin për të përballur pasojat, do ta bëjnë të vështirë tranzicionin e popullatës.Disa […]

Sport

Milan dhe Roma – Drejtpërdrejt (LIVE)

Milani dhe Roma zhvillojnë derbin e javës së tretë në Serie A. Rossonerët janë nikoqirë të Giallorossëve në San Siro, në një ndeshje që pritet të dhurojë spektakël futbolli. Ekipi i Gennaro Gattusos nuk ka pikë, e ka humbur një sfidën hapëse ndaj Napolit. Ndërsa të zgjedhurit e Eusebio Di Francescos kanë marrë një fitore […]

Lajme

Kryeministri më në fund viziton familjet e varfëra: Nuk e prisja se ishte kaq e tmerrshme (Video)

Kryeministri Edi Rama nuk harron të urojë mirëmengjes ndjekësve të tij çdo ditë. Dhe sot ndryshe nga herë të tjera ka shkuar në një familje të varfër për të parë nga afër kushtet ku jetojnë. Në videon e publikuar në facebook, Rama ulet e i puth dorën zonjës së shtëpisë së rrënuar, ndërsa dëgjohet të […]

Kuriozitete

Pse duhet të hani peshk, ja çka zbulon studimi (Video)

Mishi i peshkut është i pasur me acide yndyrore, të cilat trupi jonë nuk i prodhon. Këto acide yndyrore dhe omega 3 ndihmojnë trupin tonë që të parandalojë akumulimin e trombocideve. Mishi i peshkut është i mirë për zvogëlimin e yndyrës në gjak, parandalon problemet e zemrës dhe të gjakut, rrit rezistencën ndaj inflamacionit, si […]

Lajme

Humbi djalin, thirrja e nënës për gratë shtatzëna (Foto)

Një nënë është detyruar të autorizojë fikjen e aparaturave që mbanin në jetë djalin e saj 10-ditësh pasi ai u sëmur nga herpesi. Kira Aldcroft, 22 vjeç, tani iu bën thirrje të gjitha nënave që janë shtatzënë të testohen për virusin. Ajo kishte një shtatzëni perfekte deri sa djali i saj Leo u lind nëntë […]

Kuriozitete

92 vjeçari tregon se është bërë i varur nga interneti (Video)

Ragip Rusta, 92 vjeçari nga Peja është i pasionuar pas botës teknologjike. Përkundër moshatarëve të tij, ai është vazhdimisht i informuar nga portalet dhe rrjetet sociale, të cilave u qaset gjatë tërë kohës. Por, i moshuari nuk i le anash edhe punët tjera të shtëpisë, e sidomos kopshtin. Ai thotë se tashmë është bërë i […]

Sport

Ky është futbollisti i vetëm që e ka refuzuar Real Madridin (Foto)

Real Madridi dhe Roma do të përballen përsëri në grupet e Ligës së Kampionëve. Shorti i hedhur në Monaco bëri që gjiganti spanjoll dhe ai italian ta shohin vetën në Grupin G së bashku me CSKA Moskën dhe Viktoria Plzen. E për këtë short foli edhe ikona e Romës, Francesco Totti si dhe për përballjen […]

Sport

Është hedhur shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve (Foto)

Po fillon edhe një sezon i mrekullueshëm i garës më prestigjioze të futbollit evropian, Ligës së Kampionëve. Një teatër gjigant me protagonistët më të mëdhenj të artit më të bukur – futbollit. Me plot të drejt cilësohet si gara më e fortë e skuadrave më të forta që marrin pjesë në përballje të drejtpërdrejta me […]

Kuriozitete

10 aeroportet më të rrezikshme në botë (Video)

History Channel ka publikuar një listë me 10 aeroportet më të rrezikshme në mbarë botën. Kjo bazuar në terrenin e rrezikshëm dhe ndërtimin e dobët të pistës. Më poshtë, ju sjellim një listë me aeroportet më të rrezikshëm në të gjithë botën. Renditja bëhet duke u nisur nga aeroporti me shkallën më të ulët të […]