Lajme

Historia e tij preku shqiptarët, më në fund vogëlushi mund të jetojë i lumtur (VIDEO)

Ëndrra e Xheison Baftit ishte që kur të rritej ta bënte familjen e tij me një shtëpi të re. Por ai nuk do të ketë nevojë të presë kaq shumë, pasi kjo ëndërr tashmë iu bë realitet, falë spektaklit “Në kurthin e Piter Pan”. Nisma e prezantuar pak kohë më parë u finalizua me sukses […]

Lajme

Shqiptarja e parë që fiton ulëse në Parlamentin Evropian (Foto)

Shqiptarja Arba Kokalari, e cila jeton në Stokholm të Suedisë ka fituar një ulëse në Parlamentin Evropian. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook, ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli. “Tani kemi lajme të mira nga Suedia. Sapo është konfirmuar se Arba Kokalari, me prejardhje shqiptare ka siguruar ulësen e […]

Lajme

Mësuesi francez bën gjestin e rrallë për familjen shqiptare në prag të dëbimit (Foto)

Në Rennes të Francës një mësues mori pjesë në maratonën e mbajtur nga Cabcale drejt Mont-Saint-Michel, për të mbështetur familjen shqiptare Kuti. Në maratonë morën pjesë 4.000 vrapues, ku në mesin e tyre do të vrapoi dhe mësuesi Raphwl Dubreux, raporton ouest-france.fr. Kjo ishte maratona e parë ku mori pjesë mësuesi dhe atletiku Raphwl Dubreux, […]

Lajme

Thaçi: Veseli viktimë e maskarallëkut, ai shquhet për pastërtinë dhe moralin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se Kryeparlamentari Kadri Veseli është viktimë e mashtrimeve dhe përgojimeve të emrave të personaliteteve publike që po bëhet tash e një kohë të gjatë. Ai ka thënë se Veseli shquhet për pastërtinë dhe etikën e punës së tij, transmeton Klan Kosova. “Unë nuk mund të flas në emër […]

Lajme

Vjedhje si në filma në Londër, ngjarja filmohet nga shqiptarët (Video)

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje në një argjendari në Londër, ku hajnat shkojnë me motoçikleta dhe të armatosur. Njëri nga g’rabitësit madje shihet me një th’ikë të gjatë në dorë derisa hyn tek Argjentaria “Amir” në Londër dhe tenton t’i sulmoj kalimtarët e rastit. Sipas dy videove të dërguara nga lexuesit e “Zërit”, […]

Lajme

Fotoja që po përlot botën

Kjo është fotoja që ka përlotur mbarë botën dhe është shprehje ulëritëse e tragjedisë që po ndodh cdo ditë e në përmasa më të mëdha në ujerat e Mesdheut. Popujt e Lindjes së Mesme, të Azisë dhe të Afrikës, vihen në kërkim të një jete më të mirë në Europë dhe në përpjekje për t’i […]

Lajme

Pamje mahnitëse nga droni, kështu u shtrua iftari dje në një qytet të Kosovës (VIDEO)

Muaji i Shenjtë i Ramazanit çdo vit në qytetin e Kamenicës mbledh në një iftar të përbashkët të gjithë besimtarët myslimanë. Mbrëmë në rrugët e qytetit përreth tryezës u mblodhën qindra agjërues të cilët bënë iftar të së bashku. Ky iftar tradicional që quhet “Sofra e Ramazanit” i dha edhe më shumë madhështi e bereqet […]

Lajme

Veteranët i kërkojnë Haradinajt t’i çojë në deti

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës edhe këtë vit po kërkojnë 300 mijë euro nga qeveria të shkojnë përsëri në bregdet. Me këtë shumë është planifikuar që në bregdetin shqiptar të shkojnë rreth 1 mijë e 700 veteranë ndërsa do të qëndrojnë 8 ditë. Veç këtij udhëtimi, 300 veteranë të tjerë do të shkojnë në […]

Lajme

Halil Kastrati paralajmëron ndërtimin e shtëpisë së moshuarve, me vlerë mbi 2 milionë euro (Foto)

SUPER PROJEKTI MADHËSHTOR NGA JETIMAT E BALLKANIT. Jemi të lumtur aq sa edhe fjalët nuk mund ta përshkruajnë gjithë emocionin. Shumë vite afër popullit me popullin për popullin. Zoti fuqiplotë na dha forcë dhe nuk u ndalëm asnjëherë në shumë sfida që i patëm , por bashkë i tejkaluam. Lajmi më i gëzushëm për ju […]

Lajme

Ajaxi Dhe Tottenhami – Drejtpërdrejt (LIVE)

Në ‘Johan Cruijff ArenA’ zhvillohet ndeshja kthyese gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Ajaxit dhe Tottenham Hotspur. Skuadra holandeze fitoi me rezultat 1-0 në Londër, ashtu që i mjafton edhe barazimi për t’u kualifikuar në finale. Spursat duhet doemos ta fitojnë ndeshjen me një gol epërsi, por duke shënuar dy e më shumë gola. Rezultati […]