Lajme

“Korrigjimi i kufijve” në referendum

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se fjalën përfundimtare për marrëveshjen me Serbinë, ku pritet të përfshihet edhe “korrigjimi i kufijve”, do ta kenë qytetarët e Kosovës përmes referendumit. Ai madje ka kërkuar sensibilizim për referendum, duke tentuar kështu që ta anashkalojë rolin e Kuvendit në këtë proces, pasi legjislativi do të duhej ta ratifikonte marrëveshjen […]

Lajme

Ndryshimi i kufijve Kosovë- Serbi përplas SHBA-në e Gjermaninë

Mbështetja që SHBA po i jep një shkëmbimi të mundshëm territoresh mes Kosovës dhe Serbisë është njëra prej çështjeve me të citat Uashingtoni dhe Berlini nuk pajtohen. SHBA dhe Gjermania janë vënë përballë njëra tjetrës për një rikufizim të mundshëm të vijës kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, i konsideruar si një prej problemeve më të […]

Lajme

Kryeministri më në fund viziton familjet e varfëra: Nuk e prisja se ishte kaq e tmerrshme (Video)

Kryeministri Edi Rama nuk harron të urojë mirëmengjes ndjekësve të tij çdo ditë. Dhe sot ndryshe nga herë të tjera ka shkuar në një familje të varfër për të parë nga afër kushtet ku jetojnë. Në videon e publikuar në facebook, Rama ulet e i puth dorën zonjës së shtëpisë së rrënuar, ndërsa dëgjohet të […]

Lajme

Humbi djalin, thirrja e nënës për gratë shtatzëna (Foto)

Një nënë është detyruar të autorizojë fikjen e aparaturave që mbanin në jetë djalin e saj 10-ditësh pasi ai u sëmur nga herpesi. Kira Aldcroft, 22 vjeç, tani iu bën thirrje të gjitha nënave që janë shtatzënë të testohen për virusin. Ajo kishte një shtatzëni perfekte deri sa djali i saj Leo u lind nëntë […]