Lajme

Historia prekëse e çiftit shqiptar që u divorcuan pas 27 vitesh martesë (VIDEO)

Historia që çeli puntatën e gjashtë të programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e Enverit me Dorinën, çiftit nga Fieri. Ata ishin njohur para shumë vitesh në vendin ku ajo punonte dhe kishin vendosur që të martoheshin. Kjo martesë nuk ishte pranuar nga familja e Enverit, sepse Dorina kishte qenë e martuar […]

Lajme

Nëna: Fëmijët kërkojnë të hanë, unë i gënjej që të harrojnë (Video)

Stop” dhe “Fundjavë Ndryshe” janë ndalur në Fier në misionin e tyre humanitar, në familjen e Migena Buzarakaj. Ajo jeton me 4 fëmijët e saj nga 4 deri në 8 vjeç, në një dhomë të vetme me lagështirë, në fshatin Kashisht, liruar nga një i afërm. Bashkëshorti i Migenës ka ndërruar jetë nga kanceri 3 […]

Lajme

Haradinaj i reagon BE-së për Trepçën: Ju ka humbur rruga në oborr

Deklaratave të zëdhënëses së Komisionit Evropian, Maja Kocijançiq se Trepça duhet të jetë pjesë e dialogut, i është kundërpërgjigjur ashpër kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Haradinaj në një postim në rrjetin social Facebook, ka thënë se deklaratat e tilla dëshmojnë se BE-së i ka humbur rruga në oborr. Sipas shefit të qeverisë, deklarata e Kocijançiqit […]

Lajme

51 shtëpi do të ndërtohen për familjet skamnore (Foto)

51 shtëpi do të ndërtohen në Mitrovicë për familjet me kushte të vështira financiare. Gjatë ditës së sotme Komuna e Mitrovicës ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Shoqatën “Jetimat e Ballkanit”, për ndërtimin e 40 shtëpive. Këtë lajm e bëri të ditur humanisti Halil Katrati ku tregoi se për secilën shtëpi komuna do të dhurojë 5 […]

Lajme

Ramush Haradinaj: Këtë javë mund të ndodhin zhvillime dramatike

Pas takimit të mbajtur me ambasadorin amerikan, presidentin e vendit e liderët e koalicionit qeverisës, ka folur i pari i ekzekutivit. Ramush Haradinaj është deklaruar se ambasadori amerikan u ka kërkuar që taksa të hiqet, por kryeministri tha se ky është vendim sovran i vendit dhe është e rëndësishme që Kosova të qëndrojë në këmbë, […]

Lajme

Reagimi i prindit, kur e kupton se djali i tij po përdorë d’rogë (VIDEO)

Si do të reagonte një baba shqiptar nëse merr vesh që i biri ka k’okainë me vete? Dorian Hysaj dhe Klediani kanë publikuar në faqen e tyre në You Tube, kameren e fshehte që i kanë bërë babait të Dorianit. Në videon e publikuar, djemtë shpjegojnë se nëna është në dijeni të lojës dhe do […]

Lajme

Haradinaj deklarohet rreth grevave që po ndodhin, tregon se kur do të marrin fund

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se i kupton të gjitha grevat që po ndodhin. Ai ka sqaruar se këto probleme do të rregullohen kur të votohet ligji për paga. Grevat janë rezultat i ligjit, të gjithë po kërkojnë pozicion me të mirë në ligj, deri sa të votohet ligji të gjithë kanë me […]

Lajme

Djali i propozon Live në emision vajzës që njohu në ‘Instagram’ (VIDEO)

Arditi ishte personazhi i radhës në programin “Dua të të bëj të lumtur”. Ai solli historinë e tij të dashurisë me Loredonën, të cilën e kishte njohur në “Instagram”. Arditi rrëfeu se e kishte gjetur rastësisht Loredonën dhe se fotot e kishin shtyrë që t’i bënte “follow” asaj. Të rinjtë kishin filluar të komunikonin me […]

Lajme

Halil Kastrati dhe ylli i La Ligas e bëjnë një familje me shtëpi (Foto)

Halil Kastrati ka vazhduar traditën e ditës së premte duke shpërndarë shtëpia për njerëzit në nevojë. Gjatë ditës së sotme, Halil Kastrati ishte në qytetin e Podujevës. Bashkë me të ishte edhe futbollisti i njohur që luan në La Liga, Enis Bardhi. Sot një shtëpi iu dhurua familjes Hasani. Pjesë e kësaj familje janë Shahe […]