Muzik

Ghetto Geasy, Majk dhe Onat lansojnë videoklipin e këngës “Vamos”

Yjet e hip-hopit shqiptar, Ghetto Geasy, Majk dhe Onat kanë publikuar projektin e tyre muzikor. “Vamos” titullohet kënga më e re e anëtarëve të Babastars, të cilët e kanë sjellë një video tejet të veçantë. Për tekstin e këngës janë përkujdesur vetë reperët, miksimin dhe ‘beat-in’ i ka bërë Alandy, ndërsa xhirimet e videos i […]

Muzik

Sabri Fejzullahu lanson këngën e re “Zemrën gurë”

Këngëtari i njohur, Sabri Fejzullahu, ka prezantuar së fundmi për publikun këngën e tij më të re. “Zemrën gurë” titullohet kënga, e cila është e zhanrit baladë e finalizuar edhe me videoklip. Për tekstin dhe muzikën është përkujdesur Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimin e ka bërë Drinor Berisha. Kënga është vizualizuar edhe me videoklip, xhirimet e […]

Muzik

Sinan Vllasaliu – Jeta lamsh (VIDEO)

Sinan Vllasaliu sapo ka publikuar projektin e tij të ri. Sinan Vllasaliu ka lansuar këngën e re me titull “Jeta lamsh”, të cilën e solli të shoqëruar edhe me videoklip. Për tekstin e kësaj kënge u kujdes Ghulo, ndërsa muizkën dhe orkestrimin e ka bërë Wirusi, ndërsa është prodhuar nga Emracom. Më poshtë mund ta […]

Muzik

Argjenda Selimi emocionon Elvis Naçin me këtë ilahi të bukur (VIDEO)

Këtë javë n’Kosovë Show i ftuar ishte Elvis Naçi. Gjatë emisionit ai tha se fillimisht ndihet shqiptar e pastaj imam. Një nga teologët më të mirë shqiptar, foli edhe për problemet shoqërore e fetare në trojet shqiptare. Ndërsa gjatë emisionit Hoxhën e nderuar e suprizoj këngëtarja e re Argjenda Selimi, e cila e këndoj një ilahi […]

Muzik

Blero – Falja (Official Video)

Blero ka publikuar këngën e tij më të ri, të cilën kësaj radhe e sjell në duet me dy artistë. Projekti i ri i Bleros mban titullin “Falja”, ndërsa e solli në bashkëpunim me Gasson dhe Fissin. Tekstin e kësaj kënge e shkroi Fissi dhe Gasso, për muzikën u kujdes Fissi dhe Doni, e përcjell […]

Muzik

Shqiptari 8 vjeçar mahnit jurinë në Suedi (VIDEO)

Elvin Xhinovci, një 8 vjeçar shqiptar që jeton në Suedi, ka mahnitur jurinë e emisionit për talentë. Elvini tregoi para jurisë aftësitë e tij të pabesueshme në rap, duke bërë rap si një profesionist me këngën e idolit të tij Samir Badran. Videoja e performancës, e publikuar në YouTube këto ditë, ka marrë më shumë […]

Muzik

“Lulja n’saksi”, hiti që po çmend të gjithë në internet (Video)

Lulja n’saksi, hiti që po çmend të gjithë në internet. Lulja n’saksi është duke i çmendur të gjithë në rrjete sociale. Një pjesë nga seriali vendor “Çka ka shpija”, është bërë hit në rrjete sociale. Facebook, Twitter dhe rrjetet e tjera sociale janë mbushur me postime të pjesës, ku shfaqet Leze Qena duke kënduar “Lulja […]