Muzik

Melek tani edhe këngëtare, e “çmend” jurinë me zërin e saj (VIDEO)

Në audicionin “One Voice” në Turqi, këngët për festat e fundvitit këtë herë i kënduan emra të njohur për të bërë një program të veçantë. Yjet e ekranit këtë vit si çdo vit tjetër u takuan me audiencën në Turqi. Është bërë traditë çdo vit, seksioni special i këtij viti ishin shumë aktorë të njohur […]

Muzik

Rita Ora ‘e ndez’ atmosferën duke vallëzuar me këngë shqipe në shtëpinë e saj (Video)

Këngëtarja shqiptare me famë, Rita Ora, është shprehur gjithnjë krenare për rrënjët e saj. Megjithëse nga angazhimet e tepërta, i bie rrallë që të vijë në Kosovë, asaj i pëlqen shumë kultura dhe traditat shqipe. Së fundmi, ajo ka bërë të ditur se në shtëpinë e saj ka pasur festë, me rastin e festave të […]

Muzik

Vogëlushja ka turp të këndojë, por më pas e lë jurinë pa fjalë (Video)

Duket se fenomeni i shfaqjeve muzikore si ‘The Voice’ tashmë është bërë shumë i popullarizuar në botë. Kemi parë shumë performanca të ndryshme nga fëmijë të talentuar dhe të rinj nga e gjithë bota, por audicioni që do ta shihni sot është diçka thjeshtë mahnitëse. 8-vjeçare me emrin Polly Ivanova doli në skenën e “Bulgaria’s […]

Muzik

Pas vendosjes së taksës për Serbinë, Sllovenia i ofron bashkëpunim për furnizim Kosovës

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të vendosur taksë prej 100 për ind për produktet serbe, ka ardhur reagimi i Odës Sllovene të Bizneseve në Prishtinë. Përmes një njoftimi ata u kanë ofruar mundësi bizneseve kosovare për furnizimin me mallra të ndryshme nga prodhues slloven. “Ofrojmë mbështetje edhe për kompanitë të cilat kanë interesa […]

Muzik

Era Istrefi publikon këngë të re (VIDEO)

Pa asnjë paralajmërim, këngëtarja Era Istrefi ka publikuar këngën e saj të re. Në bashkëpunim me një artist të ri me emrin Jonas Blue, këngëtarja ka publikuar në versionin audio këngën “Purpose”. Këngëtari e producenti i njohur britanik, Jonas Blue ka publikuar në Amazon listën e këngëve të tij të reja shumica prej të cilave […]

Muzik

2Ton dhe Donjeta sjellin këngën e re “Sa gabime” (VIDEO)

Kanë sjell projektin e ri muzikor. Reperi nga Ferizaji, 2Ton dhe artistja e re, Donjeta kanë publikuar projektin e ri muzikor të titulluar “Sa gabime”. Kënga është finalizuar edhe me videoklip e që për muzikën dhe tekstin është përkujdesur vetë 2Ton teksa është punuar në studion e Bini Diez. Projekti tashmë gjendet në kanalin, Youtube […]

Muzik

Bebe Rexha dhe Dua Lipa hedhin valle, pas një mbrëmje fantastike për shqiptaret në MTV EMA (VIDEO)

Mbrëmë ka qenë një mbrëmje fantastike për shqiptaret në gala ndejën e “MTV EMA”. Dua Lipa dhe Bebe Rexha kanë qenë të pranishme në ceremoninë e ndarjes së çmimeve vjetore të kësaj ngjarje botërore, e cila u mbajt në qytetin spanjoll të Bilbaos. Gjersa Dua ka fituar çmimin e parë në kategorinë e këngës më […]

Muzik

Premierë: NRG Band publikon “Ani mori nuse” (VIDEO)

Grupi i njohur shqiptar, NRG Band kanë publikuar versionin e ri të këngës “Ani mori nuse”. Kënga është publikuar edhe me videoklip, për të cilin është përkujdesur “ProVideo”. Kujtojmë që versionin origjinal të këngës “Ani mori nuse”, e ka kënduar ikona e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha.

Muzik

Vogëlushja nga Kosova që ka bërë Francën për vete, bën shqiponjën gjatë performancës (Video)

Erza Muqolli po vazhdon ta dëshmoj veten në çdo interpretim dhe paraqitje në skenë. Erza Muqolli vjen nga Kosova dhe është vetëm 12 vjeçare por sukseset e saj në interpretim dhe skenë e tejkalojnë moshën e saj. Para një numri të madh të publikut, ajo është ngjitur në skenën AccorHotels Arena, ku ka sjellë këngën […]