Muzik

Befason jurinë dhe publikun me këngën e Dua Lipës (VIDEO)

Ndonjëherë, merr vetëm një moment për të kuptuar se ajo me të cilën po përballemi është vërtet e jashtëzakonshme. Ashtu siç ndodhi në programin televiziv “The Voice Kids”, gjatë një edicioni të vitit 2017 të edicionit gjerman të spektaklit. Por çfarë bëri ajo që juria, audienca dhe shikuesit mbetën kaq të magjepsur? Këtë duhet ta […]

Muzik

Gold AG publikon këngën e re ‘Falja e Gjakut’ (Video)

Bëhet fjalë për projektin e paraljamëruar, këngën ‘Falja e gjakut’. Me tekst dhe muzikë nga vetë reperi ndërsa orkestrim të Florent Boshnjakut, Goldi sjellë këngën me një videoklip shumë të realizuar. Në videoklip marrin pjesë edhe aktorë të njohur shqiptarë, e ndër ta edhe Çun Lajqi e Nimon Muçaj.

Muzik

Kënga e ditës – A ju kujtohet kjo këngë ?

Kënga Gangsta’s Paradise është një super hit i vitit 1995 e kënduar nga reperi amerikan Coolio. Gangsta’s Paradise është kolonë zanore e hit filmit te vitit 1995 Dangerous Minds. Ne vitin 1995 ka qene ne numer 1 ne shume toplista boterore, gjithashtu eshte futur ne listen e 85 kengeve me te mira te gjitha koherave.

Muzik

Momenti kur djaloshi “çmend” jurinë me zërin e jashtëzakonshem (Video)

Konkursi muzikor “The Voice” në Rumani ka zbuluar një talent të vërtetë. Bogdan Ioan i ka mahnitur anëtarët e jurisë gjatë audicioneve të fshehta me interpretimin e “Këngës së Tokës” nga Michael Jackson. Të habitur nga ngjashmëria e jashtëzakonshme me zërin e mbretit të popit, ata janë kthyer të gjithë që në sekondat e para […]

Muzik

A ju kujtohet kjo këngë (Video)

Everything I Do I, Do It for You është një superhit e kënduar nga këngëtari shumë i njohur kanadez Bryan Adams në vitin 1991. Kjo këngë ishte kolonë zanore e filmit të njohur Robin Hood. Everything I Do I kishte sukses te jashtëzakonshëm në gjithë botën, sidomos në Angli duke qëndruar 16 javë në vendin […]

Muzik

Meda “e kall” atmosferën në një dasëm shqiptare (Video)

Ashtu siç e don tradita dasma ëshë organizuar sipas traditave shqiptare, ku për muzikën janë përkujdesur këngëtari Meda Mehdin Pergjegjaj i njohur emrin Meda për publikun, është tashmë ndër këngëtaret më të dashur për publikun. Këtë e dëshmon edhe fakti se ai është i përzgjedhuri i tyre për të iu kënduar në dasma e ahengjet […]

Muzik

Shkurte Fejza publikon baladën “Nëna” (Video)

Shkurte Fejza është një ndër këngëtaret më të pëlqyera të muzikës popullore. Ajo ka shumë vite në skenë, ndërsa numëron këngë dhe videoklipe të shumta, bashkëpunime të suksesshme me kolegë si dhe shumë albume personale. Në projektin e ri muzikor të publikuar sot, Shkurte Fejza i këndon nënës siç edhe mban titullin kënga. “Nëna” është […]

Muzik

Juria e “The Voice” preket nga zëri i djaloshit, por ai qan për një arsye krejt tjetër (Video)

Një i ri nga Turqia ka habitur jurinë e “The Voice” me zërin e tij të ëmbël. Mirëpo, një nga anëtarët e jurisë e pyet atë pse i janë mbushur sytë me lot dhe ai shokon të gjithë me atë që tregon. I riu kishte 10 vite pa parë femrën që dashuronte.

Muzik

Ja si e pret vjehrra nusen në shtëpi (Video)

Çdo vend ka zakonet dhe traditat e veta. Martesa për shumicën e njerëzve është një eveniment i rëndësishëm. Në Shqipëri, dasmat kanë shumë tradita si në veri ashtu edhe në jug. Kur martohet një tropojane dhe një tepelenas për shembull, kupton sa shumë tradita të ndryshme kanë, edhe pse janë të dy shqiptarë. Ne këtë […]