Sport

Chelsea Dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (LIVE)

Chelsea dhe Arsenali zhvillojnë finalen e sezonit 2018/2019 në Ligën e Evropës. Stadiumi Olimpik në Baku të Azerbajxhanit është arena e duelit që vendos se cila nga skuadrat do ta ngrejë trofeun e garës së të dytë për nga rëndësia në Evropë. Ky takim ka një rëndësi më të madhe për Topçinjtë, të cilët në […]

Sport

Ylli Kosovar Shënon Gol Të Jashtëzakonshëm Nga Gjuajtja E Lirë Në Austri (VIDEO)

Qendër-mbrojtësi kosovar i Red Bull Salzburgut, Albert Vallqi ka shënuar një gol thjesht brilant nga gjuajtja e lirë në ndeshjen kundër St Polten në Austri. Ai realizoi në minutën e 36-të, me anë të një goditje të fuqishme nga rreth 25 metra distancë. Ai shënoi golin e dytë për Salzburgun, skuadër e cila fitoi me […]

Sport

Juventusi dhe Atalanta – Drejtpërdrejt (LIVE)

Juventusi është nikoqir i Atalantas në ndeshjen e parafundit sezonale të këtij edicioni në kampionatin italian të futbollit. Zonja e Vjetër ka kohë që është shpallur kampion dhe nuk ka ndonjë motivim për këtë sfidë, ndërkohë që për kundërshtarin është ndeshje shumë e rëndësishme. Atalanta është në vend të katërt në tabelë dhe duhet të […]

Sport

Ndeshja Komplet Deontay Wilder Dhe Dominic Breazeale (HD VIDEO)

Dominic Breazale nuk ka arritur të bëjë absolutisht asgjë përballë Deontay Wilder. Ky i fundit e nokautoi kundërshtarin e tij qysh në raundin e parë, me një goditje tejet të fortë, e që doli të jetë pika vendimtare e këtij meçi. Pas humbjes, Breazale u shpreh i zhgënjyer, madje pati edhe vërejtje për gjyqtarin kinse […]

Sport

Mohamed Salah shënon gol kundër Bournemouthit dhe feston si Xherdan Shaqiri (VIDEO)

Liverpooli e ka shënuar edhe golin e tretë në ndeshjen kundër Bournemouthit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Wanda Metropolitano, në kuadër të Premierligës. Në minutën e 48-të të ndeshjes, sulmuesi egjiptian, Mohamed Salah e shfrytëzoi një pasim të mirë nga Roberto Firmino për ta dërguar Liverpoolin në epërsi me rezultat 3:0.

Sport

Sulmuesi i Kosovës shënon golin më të bukur në karrierë (VIDEO)

Vedat Muriqi po bën kërdi në Turqi. Sulmuesi i Kosovës sapo ka shënuar njërin nga golat më të bukur në karrierën e tij. Në ndeshjen ndaj Antalyaspor, Muriqi ka shënuar këtë gol perlë. Me një goditje nga largësia e cila mori efe, Muriqi e la me gishta në gojë portierin mysafir. Ky është goli i […]

Sport

Goli i bukur i Antohny Martial kundër Fulhamit (VIDEO)

Manchester United ka shënuar edhe golin e dytë përballë Fulham.Antohny Martial realizoi bukur pasifillimisht kaloi dy tre lojtar me disa veprime fenomanele. Martial shënoi në minutën e 23-të, saktësisht nëntë minuta pasi asistoi për Pogban. Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim, derisa ne do t’iu raportojmë për çdo ndryshim eventual. Më […]

Sport

Paul Pogba kalon në epërsi Manchester United me një gol të bukur (VIDEO)

Manchester United ka kaluar në epërsi përballë Fulhamit si mysafir.Paul Pogba me një gjuajtje fenomenale shënoi pas asistimit të Anthony Martial. Përfaqësuesi francez realizoi në mminutën e 15-të. Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim, kurse ne do t’iu raportojmë për çdo ndryshim eventual.Ja edhe goli i Pogbas.

Sport

Neymar ia plas të qarës për ditëlindje – Tregon cila është dëshira e tij (VIDEO)

Braziliani Neymar feston sot 27-vjetorin e tij të lindjes, por për fatin e tij të keq, ky përvjetor e gjeti të dëmtuar dhe me paterica. Ylli i PSG-së po dëmtohet shpesh muajt e fundit dhe kjo po e shqetëson së tepërmi lojtarin. Futbollisti gjatë një ceremonie të thjeshtë ka shprehur dëshirën e tij në një […]