Sport

Turisti spanjoll grushtohet në ndeshjen e NBA me policë amerikanë, e presin 10 vite burg (VIDEO)

Adrián Montero Mato është emri i turistit spanjoll që do të vuaj burgun pas një k’acafytje që kishte me policët amerikanë. 23 vjeçari nuk po mbante qetësinë dhe po provokonte disa tifozë afër tij. Për këtë kanë ndërhyrë dy policë amerikanë të cilët ia kanë tërhequr vërejtjen. Por, turisti spanjoll nuk i është përfillur vërejtjeve […]

Sport

Momenti kur Arlind Ajeti ndëshkohet me të kuq pas ndërhyrjes në Xhakën (VIDEO)

Arlind Ajeti e ka lënë Grasshoppersin në baltë kundër Baselit, duke u përjashtua me të kuq në minutën e 26’. Ajeti është shndërruar mbrëmë në fytyrë tragjike për Grasshoppersin. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare mori dy kartonë të verdhë brenda 26 minutave duke u përjashtuar kështu nga ndeshja për ta lënë ekipin e tij me një […]

Sport

Superylli kosovar shënon golin më të bukur në karrierë (VIDEO)

Mesfushori kosovar i Melaka Unitedit, Liridon Krasniqi, e ka shënuar një gol spektakolar dhe e ka asistuar një tjetër në ndeshjen kundër Petaling Java Cityt. Klubi nga Malajzia, Melaka Unitedi, e fitoi këtë ndeshje me rezultat 2:1, falë kontributit të Krasniqit, i cili ishte i përfshirë në të dy golat e shënuara, Përderisa goli i […]

Sport

Videoja e cila tregon momentin kur makina kap 347 km/h

Jo rrallë herë mund të vërehen në autoban makina që lëvizin me shpejtësi marramendëse. Megjithatë, ky McLaren i tipit 570S, i cili posedon ndërrues shpejtësish automatik prej 7 opsionesh, arrin të kap shpejtësinë prej 347 km/h në një autoban në Gjermani. Shpejtësia e tillë arrin të kapet për jo më pak, e as më shumë, […]

Sport

Para syve të kryeministrit Haradinaj, dy familje i japin fund hasmërisë (Foto)

Para syve të kryeministrit Haradinaj, dy familje i japin fund hasmërisë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot mori pjesë në shënimin e 22 vjetorit të rënies së heronjve Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha e Hakif Zejnullahu. Në një postim në Facebook, Haradinaj ka treguar se gjatë kësaj ngjarje, ndodhi një vepër fisnike e shqiptarëve në Junik, […]

Sport

Shqiptari që s’njeh humbje në boks (VIDEO)

Boksieri nga Kosova i ka zhvilluar 7 meçe dhe i ka fituar të gjithë deri tash Shqiptarëve iu shkojnë për dore sportet luftarake, shkruan Gazeta Express. Një rast konkret është edhe Enis Agushi.26 vjeçari është njëri prej boksierëve me statistikat më impresionuese prej shqiptarëve. Boksieri nga Kosova nuk njeh për humbje në karrierën e tij. […]

Sport

Ndeshja e parë me Chelsean, Higuain i habit të gjithë me gjestin e tij (VIDEO)

Sulmuesi argjentinas, Gonzalo Higuain ka luajtur sot ndeshjen e tij të parë me fanellën e Chelseat pas transferimit nga Milani. Ai ka luajtur titullar në sfidën e sotme ndaj Shefildit të vlefshme për FA Cup. Higuain mund të kishte shënuar gol në ndeshjen e sotme, por ai vetë e ka refuzuar. Në minutën e 25-të, […]

Sport

Ivan Perisic ka arritur marrëveshje personale me Arsenalin

Sulmuesi i krahut të Interit, Ivan Perisic raportohet se ka arritur marrëveshje personale me Arsenalin. Sipas Libero, Perisic do të fitonte deri në qershor tre milionë euro me taksa kurse nëse do të kalonte në Arsenal si transfer i plotë në verë do të kishte pagë prej 6.5 milionë euro. Megjithatë, mënyra e transferimit të […]

Sport

Koha kur ekipi shqiptar transportin e lojtarëve e kryente me traktor (Foto)

Vitet e 90-ta ishin një sfidë në vete për të gjithë popullin shqiptar të Kosovës e poashtu edhe për sportin. Kushtet e dobëta dhe frika nga pushtuesi serb e bënin shumë të vështirë zhvillimin e ndeshjeve të futbollit, megjithatë dëshira për të luajtur gjente gjithmonë zgjidhje. KF Llapi transportin deri te stadiumi e kryente me […]

Sport

Espanyoli dhe Real Madrid 2-4 (Golat dhe Rastet) VIDEO

Real Madridi duket se gjetur rrugën e duhur në La Liga, këtë herë fitoi edhe ndaj Espanyolit me rezultat 2-4. Los Blancos ishin më të mirë ndaj skuadrës katalunase dhe në fund dituan me meritë. Pas kësaj fitore skuadra e Santiago Solarit renditet në vendin e tretë me 39 pikë, kurse Espanyoli në pozitën e […]