Sport

Neymar bën gjestin e vitit, i jep fanellën fëmijës që po qante dhe e dorëzon te familja (Video)

Braziliani Neymar shënoi një gol të bukur për ta hapur serinë e golave në minutën e 36-të. Por më të bukur se golin e bëri gjestin reprezentuesi i Brazilit. Në fundin e ndeshjes një vogëlush u fut në fushë duke shkuar ta përqafojë atë. Neymar e mori në krahët e tij dhe i dhuroi fanellën […]

Sport

Real Madrid dhe Leganes – Drejtpërdrejt (LIVE)

Real Madridi dhe Leganes kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Mbretërit janë nikoqir të Legenes në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë, e cila zhvillohet në Santiago Bernabeu nga ora 20:45. Skuadra e Julen Lopeteguit ka fituar dy ndeshjet e para në kampionat dhe dëshiron ta vazhdojë serinë […]

Sport

Parma dhe Juventus – Drejtpërdrejt (LIVE)

Kundërshtari i tretë i Juventusit në sezonin e ri është Parma e Roberto D’Aversas. Vendasit në dy xhirot e para ka një barazim dhe një humbje, kurse Zonja e Vjetër dy fitore. Për kampionët aktual të Serie A nga minuta e parë luan Cristiano Ronaldo, por jo dhe Paulo Dybala. Parma: Sepe, Bruno Alves, Gobbi, […]

Sport

Supergoli i Angel Di Maria nga korneri (Video)

Paris Saint-Germain është duke fituar 2-0 ndaj Nimes në udhëtim në një ndeshje të Ligë 1. Angel Di Maria realizoi gol të jashtëzakonshëm nga korneri në minutën e 35-të, për epërsinë parisienëve. Vetëm pesë minuta më pas, Neymar shënoi për 2-0.

Sport

Supergoli i Milot Rashices në Bundesligë (Video)

Anësori i ekipit kombëtar të Kosovës, Milot Rashica, ia ka siguruar fitoren Werder Bremenit në Bundesligën gjermane kundër Entracht Frankfurtit me një gol të vonshëm, por tejet të bukur dhe rëndësishëm të shtunën. Bremen u ballafaqua me Frankfurtin në udhëtim në kuadër të javës së dytë të edicioni të ri të ligës elitare gjermane, dhe […]

Sport

Chelsea dhe Bournemouth – Drejtpërdrejt (LIVE)

Chelsea do të zhvillojë ndeshjen e katërt të sezonit në Ligën Premier para tifozëve të vet. Në një atmosferë të mrekullueshme në Londër, Chelsea pritet që të kërkojë fitoren e katërt rresht. Chelsea do të zhvillojë ndeshjen e katërt të sezonit në Ligën Premier para tifozëve të vet. Në një atmosferë të mrekullueshme në Londër, […]

Sport

Leicester City dhe Liverpool – Drejtpërdrejt (LIVE)

Lideri aktual i kampionatit anglez, Liverpool do të ketë një përballje të vështirë në javën e katërt në Ligën Premier. Ish-kampioni anglez Leicester City do të jetë nikoqir i skuadrës së udhëhequr nga Jurgen Klopp. Liverpool në këtë takim vije pas tri fitoreve radhazi, derisa edhe Leicester ka bërë mirë duke marrë dy fitore dhe […]

Sport

Milan dhe Roma – Drejtpërdrejt (LIVE)

Milani dhe Roma zhvillojnë derbin e javës së tretë në Serie A. Rossonerët janë nikoqirë të Giallorossëve në San Siro, në një ndeshje që pritet të dhurojë spektakël futbolli. Ekipi i Gennaro Gattusos nuk ka pikë, e ka humbur një sfidën hapëse ndaj Napolit. Ndërsa të zgjedhurit e Eusebio Di Francescos kanë marrë një fitore […]

Sport

Ky është futbollisti i vetëm që e ka refuzuar Real Madridin (Foto)

Real Madridi dhe Roma do të përballen përsëri në grupet e Ligës së Kampionëve. Shorti i hedhur në Monaco bëri që gjiganti spanjoll dhe ai italian ta shohin vetën në Grupin G së bashku me CSKA Moskën dhe Viktoria Plzen. E për këtë short foli edhe ikona e Romës, Francesco Totti si dhe për përballjen […]

Sport

Është hedhur shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve (Foto)

Po fillon edhe një sezon i mrekullueshëm i garës më prestigjioze të futbollit evropian, Ligës së Kampionëve. Një teatër gjigant me protagonistët më të mëdhenj të artit më të bukur – futbollit. Me plot të drejt cilësohet si gara më e fortë e skuadrave më të forta që marrin pjesë në përballje të drejtpërdrejta me […]