Sport

Chelsea Dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (LIVE)

Chelsea dhe Arsenali zhvillojnë finalen e sezonit 2018/2019 në Ligën e Evropës. Stadiumi Olimpik në Baku të Azerbajxhanit është arena e duelit që vendos se cila nga skuadrat do ta ngrejë trofeun e garës së të dytë për nga rëndësia në Evropë.

Ky takim ka një rëndësi më të madhe për Topçinjtë, të cilët në rast të fitores do ta sigurojnë edhe kualifikimin në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm, duke qenë se nuk e kanë arritur këtë gjë përmes kampionatit.

Dy trajnerët, Maurizio Sarri dhe Unai Emery, i kanë gati skuadrat e tyre për këtë përballje të rëndësishme.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen