Sport

Chelsea dhe BATE Borisov – Drejtpërdrejt (LIVE)

Në Stamford Bridge zhvillohet ndeshja e xhiros së tretë e fazës grupore të Europa League, ndërmjet Chelseat dhe BATE Borisovit.

Blutë janë liderë të Grupit L me dy fitore të arritura nga dy ndeshje të zhvilluara dhe numërojnë gjashtë pikë.

BATE ka arritur një fitore dhe një humbje, dhe me tri pikë të grumbulluara pozicionohet në vend të tretë.

Trajnerët Maurizio Sarri dhe Alyaksey Baha i kanë gati taktikat e tyre për këtë sfidë.

Formacioni i Chelseat: Kepa, Zappacosta, Cahill, Christensen, Emerson, Loftus-Cheek, Fabregas, Kovacic, Pedro, Giroud, Willian.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN