Sport

Juventusi dhe Atalanta – Drejtpërdrejt (LIVE)

Juventusi është nikoqir i Atalantas në ndeshjen e parafundit sezonale të këtij edicioni në kampionatin italian të futbollit.

Zonja e Vjetër ka kohë që është shpallur kampion dhe nuk ka ndonjë motivim për këtë sfidë, ndërkohë që për kundërshtarin është ndeshje shumë e rëndësishme.

Atalanta është në vend të katërt në tabelë dhe duhet të nxjerrë rezultat pozitiv, në mënyrë që të shpresojë për kualifikim në Ligën e Kampionëve.

Trajnerët Massimiliano Allegri dhe Gian Piero Gasperini i kanë gati skuadrat e tyre për këtë takim. Për më shumë, kjo do të jetë ndeshja e fundit për Allegrin para tifozëve në ‘Juventus Stadium’, pasi në sezonin e ardhshëm nuk do t’i drejtojë bardhezinjtë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen