Kuriozitete

Udhëtimi me shokë është gjëja më e mirë që mund ta bëni për shëndetin (Fotot)

Mblidhni shokët! Sipas hulumtimeve të reja, udhëtimi me shokët është gjë shumë e mirë për shëndetin mendor dhe fizik. Arsyeja? Epo, studimet tregojnë se që të dyja – shpenzimi i kohës me shokët dhe pushimi – jua zvogëlojnë rreziqet e sëmundjeve kardiovaskulare dhe jua shtojnë jetëgjatësinë, transmeton Telegrafi. Sipas raportit nga Universiteti i Harvardit, dalja […]

Lajme

Fotoja që po përlot botën

Kjo është fotoja që ka përlotur mbarë botën dhe është shprehje ulëritëse e tragjedisë që po ndodh cdo ditë e në përmasa më të mëdha në ujerat e Mesdheut. Popujt e Lindjes së Mesme, të Azisë dhe të Afrikës, vihen në kërkim të një jete më të mirë në Europë dhe në përpjekje për t’i […]

Muzik

Sabri Fejzullahu lanson këngën e re “Zemrën gurë”

Këngëtari i njohur, Sabri Fejzullahu, ka prezantuar së fundmi për publikun këngën e tij më të re. “Zemrën gurë” titullohet kënga, e cila është e zhanrit baladë e finalizuar edhe me videoklip. Për tekstin dhe muzikën është përkujdesur Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimin e ka bërë Drinor Berisha. Kënga është vizualizuar edhe me videoklip, xhirimet e […]

Lajme

Pamje mahnitëse nga droni, kështu u shtrua iftari dje në një qytet të Kosovës (VIDEO)

Muaji i Shenjtë i Ramazanit çdo vit në qytetin e Kamenicës mbledh në një iftar të përbashkët të gjithë besimtarët myslimanë. Mbrëmë në rrugët e qytetit përreth tryezës u mblodhën qindra agjërues të cilët bënë iftar të së bashku. Ky iftar tradicional që quhet “Sofra e Ramazanit” i dha edhe më shumë madhështi e bereqet […]

Sport

Juventusi dhe Atalanta – Drejtpërdrejt (LIVE)

Juventusi është nikoqir i Atalantas në ndeshjen e parafundit sezonale të këtij edicioni në kampionatin italian të futbollit. Zonja e Vjetër ka kohë që është shpallur kampion dhe nuk ka ndonjë motivim për këtë sfidë, ndërkohë që për kundërshtarin është ndeshje shumë e rëndësishme. Atalanta është në vend të katërt në tabelë dhe duhet të […]

Sport

Ndeshja Komplet Deontay Wilder Dhe Dominic Breazeale (HD VIDEO)

Dominic Breazale nuk ka arritur të bëjë absolutisht asgjë përballë Deontay Wilder. Ky i fundit e nokautoi kundërshtarin e tij qysh në raundin e parë, me një goditje tejet të fortë, e që doli të jetë pika vendimtare e këtij meçi. Pas humbjes, Breazale u shpreh i zhgënjyer, madje pati edhe vërejtje për gjyqtarin kinse […]

Lajme

Veteranët i kërkojnë Haradinajt t’i çojë në deti

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës edhe këtë vit po kërkojnë 300 mijë euro nga qeveria të shkojnë përsëri në bregdet. Me këtë shumë është planifikuar që në bregdetin shqiptar të shkojnë rreth 1 mijë e 700 veteranë ndërsa do të qëndrojnë 8 ditë. Veç këtij udhëtimi, 300 veteranë të tjerë do të shkojnë në […]

Lajme

Halil Kastrati paralajmëron ndërtimin e shtëpisë së moshuarve, me vlerë mbi 2 milionë euro (Foto)

SUPER PROJEKTI MADHËSHTOR NGA JETIMAT E BALLKANIT. Jemi të lumtur aq sa edhe fjalët nuk mund ta përshkruajnë gjithë emocionin. Shumë vite afër popullit me popullin për popullin. Zoti fuqiplotë na dha forcë dhe nuk u ndalëm asnjëherë në shumë sfida që i patëm , por bashkë i tejkaluam. Lajmi më i gëzushëm për ju […]

Muzik

Sinan Vllasaliu – Jeta lamsh (VIDEO)

Sinan Vllasaliu sapo ka publikuar projektin e tij të ri. Sinan Vllasaliu ka lansuar këngën e re me titull “Jeta lamsh”, të cilën e solli të shoqëruar edhe me videoklip. Për tekstin e kësaj kënge u kujdes Ghulo, ndërsa muizkën dhe orkestrimin e ka bërë Wirusi, ndërsa është prodhuar nga Emracom. Më poshtë mund ta […]

Lajme

Ajaxi Dhe Tottenhami – Drejtpërdrejt (LIVE)

Në ‘Johan Cruijff ArenA’ zhvillohet ndeshja kthyese gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Ajaxit dhe Tottenham Hotspur. Skuadra holandeze fitoi me rezultat 1-0 në Londër, ashtu që i mjafton edhe barazimi për t’u kualifikuar në finale. Spursat duhet doemos ta fitojnë ndeshjen me një gol epërsi, por duke shënuar dy e më shumë gola. Rezultati […]