Sport

Sporting dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (LIVE)

Arsenali është mysafir i Sportingut të Lisbonës në ndeshjen e xhiros së tretë të fazës grupore të Europa League.

Topçinjtë janë liderë të Grupit E me gjashtë pikë nga dy ndeshjet e para, në të cilat kanë arritur dy fitore. Edhe skuadra portugeze ka arritur dy fitore dhe numëron gjashtë pikë, në vend të dytë të grupit.

Trajnerët Jose Peseiro dhe Unai Emery i kanë gati formacionet e tyre për përballjen që zhvillohet në Estadio Jose Alvalade.

Formacioni i Arsenalit: Leno, Lichtsteriner, Sokratis, Holding, Xhaka, Guendouzi, Elneny, Ramsey, Mkhitaryan, Welbeck, Aubameyang.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN