Sport

Valverde drejt largimit, Henry trajneri i ri i Barcelonës?

Gjigandët spanjolli, FC Barcelona thuhet se konsiderojnë emërimin e ish lojtarit, Thierry Henry si menaxher i ri.

El Chiringuito deklaron se dyshimet e bordit të Barçës për Ernesto Valverde tani janë në rritje dhe ata së shpejti do të mund të ndajnë rrugët me ish-trajnerin e Athletic Bilbaos.

Në këtë kontekst thuhet gjithashtu se ata po konsiderojnë emërimin e Thierry Henry si menaxher tjetër pasi Valverde të shkarkohet.